Regulowane Biurko z drewnianym blatem – zrób to sam!

Zapisz się do Newsletter i odbierz bonus! Okładka e-booka

Regulowane Biurko z drewnianym blatem – zrób to sam!

Już 14 rok użytkuje biurko o wymiarach 80x80cm, i najwyższy czas na zmianę na coś większego. W końcu dopiero teraz udało mi się zagospodarować osobny pokój na domowe biuro. Wcześniej moje małe biureczko wędrowało z jednego miejsca w jadalni do salonu przez kuchnie i z powrotem w zależności od tego jaki stan umeblowania był w naszym domu 😉

Stan obecny

Aktualne biurko chociaż nie duże ma pewnie zalety. Jak już wspomniałem jest dość małe więc łatwo je wcisnąć między kanapę a stół w salonie w razie potrzeby. Jednak to nie jedyne jego zalety. Biurko jest ciężkie i ma regulację wysokości – jest to regulacja przez korbkę ale jednak. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność. Zwłaszcza jeśli pracuje już kilka godzin danego dnia i tuż przed tym jak mam kończyć pracę okazuje się ze jednak coś się popsuło i trzeba zostać w pracy kilka godzin dłużej a siedzieć się już naprawdę nie chce. Wtedy można zakręcić kilka razy i dodatkowy czas spędzić już w pozycji stojącej.

Małe biurko 80x80cm - regulowana wysokość ręczną korbką - obecny setup
Stare biurko 80x80cm – regulacja ręczna wysokości poprzez korbę

Wymagania

Wymagania dla blatu:

Obecne biurko, jak już wspomniałem, ma 80x80cm i jest troszkę za małe. Nowe powinno być większe. Jednak jaki rozmiar będzie najlepszy? W aktualnym ustawieniu monitor mam w odpowiedniej odległości (a przynajmniej mi się tak wydaje ;)), więc możemy przyjąć, że głębokość może zostać taka jaka jest. Jeśli chodzi jednak o szerokość to jest zdecydowanie za mało. Do rozważenia przyjąłem szerokości od 140cm do 200cm. 140cm może okazać się troszkę małe. 200cm to tak jak stół w jadalni – za duże. Zostają zatem szerokości 160 i 180. Ponieważ, pokój w którym biurko będę użytkował ma mniej więcej 400x400cm postanowiłem, że lepiej będzie zastosować mniejszą wartość.

 • Blat biurka powinien być o wymiarach 160cm x 80cm.
 • Kolor – do ustalenia (czytaj dalej)

Wymagania dla ramy biurka:

 • Rama biurka musi mieć elektryczną regulację wysokości.
 • Rama biurka musi mieć regulację rozstawienia nóg aby można było zastosować blat o różnej wielkości do max 200cm szerokości i conajmniej 80cm głębokości.
 • Kolor czarny (ewentualnie biały :))

Wybór blatu biurka

Nie będę się rozpisywał za bardzo dlaczego zdecydowałem się na blat z prawdziwego drewna a nie z czegoś drewnopodobnego bo raczej każdy kto miał do czynienia z prawdziwym drewnem wie jakie jakie drewno ma zalety. Wymienię tylko kilka:

 • drewno jest materiałem naturalnym
 • pięknie wygląda
 • można barwić na różne kolory
 • jest ciężkie (wpłynie pozytywnie na stabilność biurka)
 • można je odnowić jeśli się zniszczy po latach użytkowania

Wady:

 • cena
 • waga (biurko trudniej będzie przenosić w razie potrzeby)

Przejdźmy jednak szczegółów blatu.

Jaki rodzaj drewna? Czy drewno lite czy klejonka z małych lameli?

Zacznę od małego zastrzeżenia: Nie jestem stolarzem lub żadnym ekspertem od drewna.

Rozważałem tylko dwa rodzaje drewna: dąb lub jesion. Dąb ponieważ ma bardzo dużo zalet – nawet więcej niż jesion. Jesion ponieważ wygląda inaczej od dębu. Mając już stół dębowy w jadalni chciałem sprawdzić coś innego więc zdecydowałem się na Jesion, który też powinien się sprawdzić bardzo dobrze w roli blatu biurka.

Jeśli chodzi o rodzaj klejenia to zdecyowały dwie rzeczy:

 • cena – klejona z małych lameli jest sporo tańsza niż lite elementy
 • z litego mam już stół w jadalni 🙂 więc chciałem coś innego

Tak oto zdecydowałem się zakupić gotowy blat jesionowy z klejonki o wymiarach lameli 4cm x 40-50cm.

Blat:

 • Szerokość x głębokość: 160cm x 80cm
 • Grubość: 3,5cm
 • Cena: 585 zł
 • Koszt transportu: 177 zł

Jeśli chodzi o cenę to dla porównania blat jesionowy z drewna litego o takich wymiarach został wyceniony w innej stolarni na 1334 zł.

Rama biurka

Jeśli chodzi o ramę biurka z elektryczną regulacja to wybór jest ogromny. Jest bardzo dużo, bardzo podobnych biurek do wyboru na popularnych serwisach zakupowych jak i w sklepach internetowych. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze stelarzu biurka?

 • minimalna wysokość opuszczenia
 • maksymalna wysokość podnoszenia
 • prędkość podnoszenia/opuszczania
 • ilość silników podnoszenia/opuszczania
 • jaki maksymalnych wymiarów blat możemy zastosować
 • maksymalny udźwig w kg
 • czy jest automatyczne zatrzymywanie opuszczania blatu w przypadku napotkania na przeszkodę

Tak jak wspomniałem jest cała masa bardzo podobnych biurek z nogami ustawionymi w środku blatu. Jednak udało mi się znaleźć tylko kilka modeli w którym nogi biurka są cofnięte do tyły. Coś w kształcie litery C. Takie biurko w teorii wydawać by się mogło mniej stabilne niż z nogami pośrodku jednak może być bardziej praktyczne, gdyż możemy w miejscu nóg biurka umieścić dodatkowy kontenerek lub małą komodę.

Dla porównania wybrałem dwa modele C oraz dość dobre parametrami biurko z Amazona:

 • Spacetronik SPE-233W (Nogi cofnięte do tyłu) (stała cena 1699zł)
 • MAIDeSITe T2 Pro Plus (cena się wacha w zależności od promocji od 1400zł do 1700zł)
 • FlexiSpot E7 PRO (Nogi cofnięte do tyłu) – cena 2799zł (w promocji 1899zł)
Spacetronik SPE-233MAIDeSITe T2 Pro PlusFlexiSpot E7 PRO
Min wysokość69,5 cm62 cm58cm
Max wysokość 134,5 cm125 cm128cm
Udźwigdo 100kg125kg160kg
Silniki222
Prędkość38mm/s40mm/s40mm/s
Waga38kg25kg39,3kg
Wymiary stopy80mm x 680mm80mm x 700mm70mm x 680mm
Cena1699 zł1 549 zł1899zł promo
NogiC-LegStandardC-Leg – prawie
Porównanie ramy biurek

Każde z tych stelaży jest dostępny w kolorach:

 • czarny
 • szary
 • biały

Jak widać na powyższej tabeli, każde z tych stelaży ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Wybór nie jest łatwy jednak ponieważ cenowo nie różnią się aż tak znacznie to przemawia do mnie bardziej model z nogami cofniętymi do tyłu.

Kolor blatu

Kolejną zaletą blatu drewnianego jest możliwość jego barwienia (bejcowanie) oraz zastosowania różnego rodzaju zabezpieczenia jak np.:

 • olej
 • olejo-wosk
 • lakier

Zastosować chciałem coś co sprawi, że blat będzie dość ciemnego koloru więc pod uwagę brałem bejcowanie a następnie olejowanie. Lakier odpadał całkowicie gdyż tworzy cienką barierę i dodatkowy połysk, którego chciałem uniknąć. Po szybkim przejrzeniu oferty firmy Osmo znalazłem olej barwiący. Niestety, kolory zaprezentowane na próbnikach nie do końca mi pasowały. Nie mogłem też niestety znaleźć jak wyglądał by jesion barwiony danym kolorem. Przeszukałem alternatywy i znalazłem olejowosk firmy Fiddes ciemny dąb. Na forach opinie wskazują na jakość porównywalną z Osmo oraz próbnik na stronie pokazuje jak powinien wyglądać Jesion wybarwiony tym olejowoskiem:

Źródło: https://madrona.pl/srodki-do-podlog/olejowosk-dark-oak-ciemny-d%C4%85b-250ml-detail

Zastosowałem, więc olej Fiddes i oto jak wygladał blat po pierwszej warstwie:

Po pierwszej warstwie Fiddes – Kolor ciemny dąb (w oświetleniu naturalnym)

Po powtórnym olejowaniu:

Po drugiej warstwie olejowosku Fiddes (oświetlenie sztuczne)

W tym miejscu zacząłem się wahać czy barwić po raz trzeci. Ciekawość wygrała i postawnowiłem zobaczyć jak będzie po 3 warstwie. Ostatnią warstwę niestety dałem troszkę grubiej niż prawdopodobnie się powinno dawać i efekt wyszedł kiepski. Sami zobaczcie:

Ostateczny kolor po 3 warstwach olejowosku Fiddes (oświetlenie sztuczne)

Dla porównania jak to miało wyglądać a jak wyszło:

Porównanie do koloru deklarowanego

Można uznać, że kolor jest prawie taki jak deklarowany. Oczywiście trzeba przyjąć poprawkę w jakim oświetleniu było robione zdjęcie i jak grubo był nałożony olejowosk.

Druga strona

W międzyczasie na spodnie części blatu zastosowałem alternatywę. Bejcę wodną firmy Littlefairs w kolorze dąb angielski.

Pierwsza warstwa barwienia:

Druga warstwa:

Trzeciej warstwy nie nakładałem gdyż w tym przypadku już ta druga była wystarczająco ciemna.

Po bejcowaniu zastosowałem olej twardy Osmo dla zabezpieczenia blatu:

A tak wyglądało położone na obecnym biurku:

Bejca wodna Littlefairs w kolorze dąb angielski.

Reset

I tutaj następuje reset. Czyli 80, 120, 180 – starcie papierem ściernym warstwy do mniej więcej początkowego stanu:

Na stolarnię

Przecieraniem szlifierką oscylacyjną ciężko osiągnąć pierwotny wygląd, więc zapakowałem blat do bagażnika i zawiozłem do stolarni. Tam na szerokopasmowej szlifierce wyrównali powierzchnię do zera w kilka minut i mogłem ponownie próbować wybarwić blat.

Rubio Monocoat Oil +2C – Chocolate

Jak się okazuje wybranie odpowiedniego koloru nie jest takie proste. Zwłaszcza jeśli się nie wie do końca jaki kolor chce się uzyskać oraz jak dany kolor będzie wyglądał na danym typie drewna.

Problem w tym również, że widząc kolor na próbnym kawałku drewna nie oddaje on wyglądu jak będzie się on prezentował na większej powierzchni.

Po przejrzeniu wielu olejów barwionych (Minwax, osmo, fiddes) w celu znalezienia idealnego koloru trafiłem na Rubio w kolorze Chocolate. Rubio chwali się swoją własną nowatorską technologią, w której wystarczy zastosować jedną warstwę i to wystarcza. Co ważne jest to dwuskładnikowy produkt, który trzeba zmieszać tuż przed zastosowaniem. Składa się z oleju barwionego plus utwardzacz. Co ciekawe powierzchnia nie powinna być szlifowana papierem większym niż 120-150. Kolejna ciekawostka to przy nakładaniu kolejnej warstwy kolor może się przyciemnić albo i nie – zależy od koloru (normalnie wystarczy jedna warstwa, jednak co jeśli chcielibyśmy przyciemnić bardziej?).

Po położeniu 2 warstw Rubio myśle, że nie jest najgorzej i moglibyśmy przy tym pozostać:

Blat jesionowy zabarwiony Rubio Monocoat +2C - Kolor Chcolate
Rubio Monocoat +2C – Kolor Chocolate

Kolor orzechowo-podobny

Przeglądając jeszcze YouTuba natrafiłem na filmik: „Can I Make this LOOK like Walnut!?” gdzie jest pokazane jak przy pomocy koloru Espresso (Varathane Gel Stain Espresso 472) + 2 warstw Minwax Czerwony Kasztan 232 (Red Chestnut) wychodzi bardzo ładny kolor przypominający Orzech. Postanowiłem spróbować czy też uda mi się osiągnąć podobny efekt. Niestety nie znalazłem produktów Varathane dostępnych w Polsce więc zamiast tego zamówiłem Espresso z firmy Minwax.

Nauczony doświadczeniem z poprzednich barwień tym razem zastosowałem też preparat wyrównujący: Pre-Stain Wood Conditioner firmy MinWax – jest to podkład olejny, który jest zalecany przedewszystkim do stosowania przed bejcowaniem drzewa miekkiego typu sosna, świerk itp. Jesion nie jest miekkim drzewem wiec nie był konieczny ale stwierdziłem, że nie zaszkodzi go użyć.

Ponieważ, w przytoczonym filmie z YouTube jest zastosowana inna bejca Espresso oraz nie jest, użyty podkład, więc można było się spodziewać, że efekt będzie inny niż na filmie. Oto blat po jednej warstwie Espresso:

Blat Jesionowy zabarwiony przez MinWax Espresso
Blat Jesionowy zabarwiony przez MinWax Espresso
Blat Jesionowy zabarwiony przez MinWax Espresso - widok z góry
Blat Jesionowy zabarwiony przez MinWax Espresso – widok z góry

Kolor fajny. Jednak nie tak ciemno-zimny jak widać to na Youtube po pierwszej warstwie Varathane Gel Stain Espresso. Nie wiem czy miało na to wpływ, że zastosowałem podkład czy po prostu to, że Espresso z MinWax jest tak inne od tego z firmy Varathane.

Teraz zastanawiałem, się co zrobić dalej. Dać kolejną warstwę Espresso aby to przyciemnić? Czy może zastosować Red Chestnut tak jak to zrobił Pan na filmie? Na Youtube kolor czerwony jest aplikowany dwukrotnie. W moim przypadku już teraz wiedziałem, że na pewno nie mogę dać dwóch warstw czerwonego bo wyjdzie za czerwono. Ostatecznie stwierdziłem, że spróbuję z Red Chestnut i jeśli będzie za czerwono to dam dopiero wtedy kolejną warstwę Espresso aby ratować sytuację.

A wyszło tak jak widać na zdjęciu:

Blat Jesionowy wybarwiony MinWax Espresso a następnie MinWax RedChestnut
MinWax Espresso + MinWax RedChestnut

Ogólnie kolor wyszedł dość podobny do Rubio Chocolate jednak dużo bardziej ciepły i wyraźniejszy.

Wykończenie

Tak jak w przypadku Rubio wystarczy jedna warstwa i można zacząć używać blatu to niestety tutaj już jesteśmy po 3 aplikacjach: podkład, espresso, czerwony kasztan i na koniec trzeba położyć powłokę zabezpieczającą.

Do wyboru mamy:

 • olejowosk – np. Olejowosk Fiddes bezbarwny – dostępny w 4 stopniach połysku: mat (MATT), głęboki mat (DEAD MATT), satyna (SATIN), półpołysk (SEMI GLOSS)
 • Polyurethane – Poliuretan
 • Varnish – Lakier
 • Lacquer – Też lakier 😉
 • Polycrylic – lakier na bazie wody
 • Wipe-On Poly (Oil-Based) – Polyurethane na bazie oleju. Można aplikować szmatką tak jak olej.
Rodzaj WykończeniaTrwałośćŁatwość AplikacjiCzas SchnięciaWykończenieStosowanie
Polycrylic (na bazie wody)ŚredniaŁatweSzybkiPrzezroczyste, BezwonnyMeble lekkiego użytku, prace rękodzielnicze
VarnishWysokaŚredniaWolnyBursztynowy, BłyszczącyMeble zewnętrzne, powierzchnie morskie
Lacquer (Lakier)WysokaŚrednie do TrudneBardzo SzybkiGładkie, BłyszcząceMeble wysokiej klasy, szafki
Polyurethane (na bazie wody lub oleju)WysokaŚredniaŚredniRóżnePodłogi, powierzchnie dużej eksploatacji, wewnątrz i na zewnątrz
Hardwax OilŚredniaŁatweWolnyNaturalne, MatowePodłogi drewniane, meble
Wipe-On Poly (Oil-Based)ŚredniaŁatweWolnyRóżneProjekty DIY, meble, małe przedmioty z drewna
Porównanie zabezpieczeń powierzchni drewna

Różnica pomiędzy olejem i „lakierami” jest raczej dość oczywista. Natomiast jeśli mamy porównać Varnish, Lacquer, Polyurethane… to zaczyna się robić skomplikowanie gdyż wszystko wydaje się dość podobne. Bardziej szczegółowe porównanie:

Varnish

Tradycyjnie wytwarza się go z połączenia oleju schnącego, żywicy i rozcieńczalnika lub rozpuszczalnika. Zapewnia błyszczące wykończenie i ochronę przed promieniowaniem UV, dzięki czemu nadaje się do użytku na zewnątrz i w obszarach narażonych na działanie promieni słonecznych. Jest trwały i odporny na wodę, chemikalia i ścieranie, ale z biegiem czasu może być podatny na pękanie i żółknięcie.

Lacquer

Jest szybkoschnącym wykończeniem na bazie rozpuszczalników, które może być przezroczyste lub kolorowe. Zwykle wytwarza się go z szelaku rozpuszczonego w alkoholu lub substancjach syntetycznych, takich jak nitroceluloza i akryl. Lakier schnie przez odparowanie rozpuszczalnika, tworząc twarde, trwałe wykończenie, które jest wysoce odporne na uszkodzenia. Zapewnia gładkie wykończenie o wysokim połysku, które można łatwo wypolerować lub naprawić. Jednakże lakier może być bardziej kruchy niż varnish i poliuretan i może odpryskiwać lub pękać pod wpływem uderzenia. Jest również bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane ciepłem i chemikaliami.

Polyurethane

Poliuretan to żywica syntetyczna i jedno z najbardziej wszechstronnych i trwałych wykończeń. Może być na bazie wody lub oleju. Po wyschnięciu tworzy twarde, odporne wykończenie, które jest mniej podatne na żółknięcie niż lakier. Poliuretan zapewnia doskonałą odporność na ścieranie, wodę, chemikalia i światło UV, dzięki czemu nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest dostępny w różnych połyskach, od matowego do wysokiego połysku i może być nakładany na szeroką gamę powierzchni. Poliuretan jest bardziej elastyczny niż lakier, co zmniejsza ryzyko odprysków i pęknięć. Jednak w przypadku uszkodzenia naprawa może być trudniejsza.

Polycrylic

Polikryl to wodna powłoka ochronna stanowiąca przezroczyste, szybkoschnące wykończenie. Wykonany jest z polimerów kwasu akrylowego i metakrylowego. W porównaniu do poliuretanu, polikryl jest mniej toksyczny, emituje mniej nieprzyjemnych zapachów i łatwo się czyści wodą, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska i bezpieczniejszy do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Po wyschnięciu tworzy przezroczyste wykończenie, które z czasem nie żółknie, dzięki czemu idealnie nadaje się do jasnego drewna i powierzchni. Polikryl zapewnia trwałą powłokę odporną na wodę, chemikalia i ścieranie, chociaż generalnie nie jest tak trwały jak poliuretan, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu lub na zewnątrz. Dostępny jest w różnych odcieniach, od matowego po wysoki połysk.

Wipe-On Poly

Rzadsza mieszanka w porównaniu ze standardowym poliuretanem, co ułatwia nakładanie cienkich, równomiernych warstw. Ta właściwość pomaga zminimalizować kapanie, ślady pędzla i ryzyko pojawienia się pyłków, co skutkuje gładszym wykończeniem. Jest dostępny w postaciach na bazie oleju i wody, dzięki czemu użytkownicy mogą wybierać w oparciu o swoje preferencje dotyczące czasu schnięcia, zapachu i metod czyszczenia.

Ok, dużo tego ale co w końcu wybrałeś?

Przed wszystkim, zależało mi aby nie było połysku na blacie. Naturalnym wyborem wydawał się olej. Zależało mi jednak również na dobrym zabezpieczeniu gdzie lakier wydaje się być trwalszy. Rozpocząłem poszukiwania i dość szybko natknąłem się na Borma Wachs 1-2K INVISIBLE TOUCH. Matowy (0-Połysk) Laker na bazie wody.

Koszty

Podliczając ile kosztowało zrobienie biurka z regulacją wysokości, koszty podzieliłem na 2 składowe. Koszt elementów biurka czyli blat + stelaż oraz koszty wykończenia czyli podkłady, bejce i lakiery. Dodatkowe koszty, które nie uwzględniłem w kalkulacji a można by dodać to koszt papieru ściernego – tego już miałem ale gdy trzeba było kupić to pewnie trzeba by dodać max 30zł, oraz koszt szlifowania całości blatu na stolarni 50zł po bejcowaniu bejcą olejną Fiddes.

A oto koszty:

Elementy biurka:
Blat Jesion 160x80cm493zł
Transport blatu177zł
Stelarz FlexiSpot E7 PRO1 899zł
Suma bez wykończenia2 569zł
Wykończenie blatu:
Fiddes Twardy Olejowosk HARD WAX dąb ciemny 250ml82zł
Bejca wodna – Littlefair’s – English Oak 500ml39,85zł
Olej Rubio Monocoat Oil Plus 2C 350ml Chocolate269 zł
Podkład olejny – PreStain – MinWax – 236ml50zł
Bejca olejna – Minwax 232 Czerwony Kasztan – 236ml64zł
Bejca olejna – Minwax 273 Espresso – 236ml64zł
Lakier wodny – Invisible Touch – 2 składniki – 1L98zł
Suma elementów do wykończenia:667zł
Razem:3 236zł
Podsumowanie kosztów biurka z regulacją wysokości

Z jednej strony, można powiedzieć, że biurko kosztowało plus minus 3250zł. Z tym, że po doliczeniu dodatkowych kosztów szlifowania na stolarni, papierów ściernych i podkładu do bejcy wodnej (którego ostatecznie nie użyłem – ale otworzyłem i nie mogłem już zwrócić) to koszt wynosiłby jakieś 3500zł. Z drugiej strony, jeśli bym miał robić takie biurko jeszcze raz (lub Ty chcesz zrobić takie samo ;)) i już wiesz jaki kolor mniej więcej chcesz osiągnąć to można podliczyć tylko bejce, które ostatecznie zostały na blacie.

Wykończenie blatu jeśli robił bym to drugi raz:
Podkład olejny – PreStain – MinWax – 236ml50zł
Bejca olejna – Minwax 232 Czerwony Kasztan – 236ml64zł
Bejca olejna – Minwax 273 Espresso – 236ml64zł
Lakier wodny – Invisible Touch – 2 składniki – 1L98zł
Suma elementów do wykończenia:276zł
Razem elementy + wykończenie2 845zł

Czyli razem wyszło by wtedy 2845zł za biurko z blatem drewnianym o wymiarach 160x80x4cm i stelażem do pracy stojącej.

Szybko sprawdzając koszt gotowego biurka z regulacją z blatem z lameli (klejonka) o takich wymiarach to koszt średnio 3900zł. Z blatem Jesion litym – 4500zł.

Podsumowanie kosztów dla biurka z regulacją wysokości z drewnianym blatem

Podsumowując, można zamówić gotowe biurko i mieć je w ciągu kilku dni za około 4000zł lub można zrobić własnymi siłami w granicach 2850zł.

Robić czy kupić gotowe biurko z regulacją wysokości?

Zalety gotowego biurka:

 • szybkość realizacji
 • nic cię nie interesuję i nie tracisz czasu na jego wykonanie

Wady gotowego biurka:

 • jesteś ograniczony jeśli chodzi o wybór blatu i stelaża – firmy robiące biurko nie pozwolą Ci wybrać stelaża z szerokiej oferty jaka jest dostępna w internecie. Jeśli chodzi o blat to też wybór drewna czy koloru jest przeważnie dość ograniczony.
 • wyższa cena (z moich obliczeń wychodzi, że przepłacisz około 1000zł w stosunku do wykonania biurka samemu)
 • nie będziesz miał satysfakcji, że zrobiłeś biurko sam 🙂

Zalety biurka robionego samemu:

 • niższa cena
 • frajda z robienia czegoś przez siebie 🙂
 • możesz wybrać dowolny typ drewna i dowolne wykończenie – kolor jak i finish – olej czy lakier

Wady biurka robionego samemu:

 • czas – na pewno zajmie Ci to dłużej niż biurko zamawiane, dodatkowo „stracisz” swój cenny wolny czas na wykonanie takiego biurka
 • będziesz potrzebował narzędzi i miejsca do pracy nad blatem
 • osiągnięcie odpowiedniego koloru przez bejcowanie nie jest proste i może wymagać wielu prób

Bonus Pack – Regulowane Biurko

Najważniejsze z etapów robienia tego biurka nagrałem jako filmy na YouTube. Oto linki:

W tym filmie stosuję olejowosk Fiddes Ciemny Dąb w 3 warstwach
W tym filmie nakładam gęsty Rubio Monocoat w kolorze Chocolate – nie jest to takie lekkie do nałożenia jak się wydaje
W tym filmie nakładam bejcę olejną, najpierw MinWax Espresso a następnie Red Chestnut
W tym filmie nakładam 2 warstwy lakieru na bazie wody metodą natryskową
Tutaj już ostatni etap, czyli mocowanie blatu z ramą biurka FlexiSpot E7 Pro

Czy ten wpis Ci się podoba?

Jeśli ten artykuł przypadł Ci do gustu, byłbym bardzo wdzięczny za zostawienie komentarza poniżej lub podzielenie się nim w mediach społecznościowych (ikonki po lewej stronie artykułu). Możesz również kliknąć w ikonę "klaśnięcia", znajdującą się po prawej stronie artykułu. Twoje wsparcie jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego tworzenia i pokazuje, że warto było poświęcić czas na napisanie tego wpisu. Natomiast jeśli artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań, tym bardziej proszę o konstruktywny feedback w komentarzach. Twoje uwagi są dla mnie cenne i pomogą mi tworzyć lepsze treści w przyszłości. Dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *