Biurko z drewnianym blatem

Biurko z drewnianym blatem

Już 14 rok użytkuje biurko o wymiarach 80x80cm, i najwyższy czas na zmianę na coś większego. W końcu dopiero teraz udało mi się zagospodarować osobny pokój na domowe biuro. Wcześniej moje małe biureczko wędrowało z jednego miejsca w jadalni do salonu przez kuchnie i z powrotem w zależności od tego jaki stan umeblowania był w naszym domu 😉

Czytaj dalej „Biurko z drewnianym blatem”

Humanscale Freedom – Recenzja fotela ergonomicznego.

Fotel Humanscale Freedom używałem jakiś czas temu przez okres ponad dwóch lat. Postaram się przybliżyć jego dobre jak i te gorsze strony jeśli chodzi o użytkowanie. Porównam go z innymi fotelami, które miałem okazję testować i odniosę się do tego czy warto rozważyć zakup akurat tego fotela.

Czytaj dalej „Humanscale Freedom – Recenzja fotela ergonomicznego.”

Nuova Contessa Teknion. Jaki fotel ergonomiczny dla programisty?

Jeśli siedzisz długo przy biurku, w pracy czy w domu, to prędzej czy później zaczniesz zwracać uwagę na to, jak wygodny jest fotel na którym spędzasz sporą część czasu. W moim przypadku zainteresowałem się tym tematem dość wcześnie i zdążyłem przetestować kilka ciekawych propozycji jakie są dostępne. W pierwszym artykule z serii: „Jaki fotel ergonomiczny dla programisty?” przedstawię odświeżony model Nuova Contessa firmy Teknion (Okamura Contessa II Seconda w Japonii). Jest to następca – a właściwie ulepszona wersja bardzo dobrego fotela Contessa Teknion Okamura.

Czytaj dalej „Nuova Contessa Teknion. Jaki fotel ergonomiczny dla programisty?”

Ból w nadgarstkach? Czy to już Zespół Cieśni Nadgarstka?

Zespół Cieśni Nadgarstka jest coraz bardziej powszechnym schorzeniem
i przy obecnym trybie życia i pracy raczej nie będzie lepiej. Przy komputerze spędzamy coraz więcej czasu. Nie odrywamy się od klawiatury, myszki i komputera więc nic dziwnego, że ból daje się we znaki. W tym poście opiszę co to jest Zespół Cieśni Nadgarstka i mój sposób na tą chorobę zawodową.

Pierwszy dyskomfort zauważyłem po całodniowej pracy przy komputerze
i trzymaniu ręki na myszce. W przeważającej większości czasu łapałem się na tym, że trzymam rękę w sztywnej pozycji a i tak nie robię nią nic produktywnego. Często wykorzystuję myszkę do przełączenia pomiędzy oknami raz na kilka sekund szukając czegoś w internecie. Rękę wtedy trzymam sztywną w gotowości na kolejny click na następną stronę lub przewijanie strony. Podczas gdy jestem skupiony na tym co czytam, tak naprawdę ręka jest niepotrzebnie napięta i mogła by spoczywać luźno. Zatem jest to czynność bardzo pasywna i robiona nieświadomie. Wszystko by było ok i pewnie nigdy by mi to nie przeszkadzało gdyby nie to, że zaczyna boleć. Inaczej nawet bym o tym nie pomyślał. Jednak gdy przychodzi ból zaczynasz się zastanawiać co robisz nie tak i gdzie może leżeć przyczyna.

Czytaj dalej „Ból w nadgarstkach? Czy to już Zespół Cieśni Nadgarstka?”